Головна > Новини > Зміст

Яка різниця між асиметричним та симетричним освітленням?

Dec 06, 2019

Симетричні джерела світла розподіляють світло рівномірно у всіх напрямках. Цей тип світлового променя рекомендується як для загального освітлення великих просторів, так і для акцентного освітлення для візуальних завдань. З іншого боку, асиметричне освітлення ідеально підходить для концентрування світлового променя в одному напрямку. Тому це може бути ефективним рішенням для офісів, оскільки не створює прямих відблисків, які можуть викликати напругу очей при тривалому впливі.

Незалежно від спортивного поля, вулиці, автостоянки - або навіть вашого робочого столу - розподіл світла повинен бути постійним і зручним для очей і спрямовуватись на освітлення необхідної йому ділянки.

Наприклад, світло для домашнього читання не повинно впливати на інших людей у ​​кімнаті, які переглядають телевізор, забезпечуючи при цьому потрібний рівень світла на сторінці та без зайвого відблиску. Аналогічно, сусіди по спортивному майданчику не хочуть тримати неспаннями в ігрові ночі небажаним яскравим світлом через вікна.

Термін асиметричний світловіддача - це термін для опису системи, де світло спрямовується вбік (або за асиметричним малюнком). Симетричне освітлення порівняно поширює світло однаково у всіх напрямках.

symmetric-vs-asymmetric-area-light

На початку цього року вступили в дію нові стандарти (AS2482: 2019), які зобов’язують вибирати освітлювальні вироби для громадських приміщень, таких як спортивні майданчики, що мінімізують потенційно нав'язливий вплив освітлення, включаючи розлив світла та відблиски. Сюди також входять внутрішні та зовнішні освітлені знаки, фасади чи інші предмети. Деякі органи місцевого самоврядування застосували обмеження щодо частоти використання та годин експлуатації зовнішнього освітлення та рівня світла, що пролито за межі ділянки.

Цей новий стандарт в першу чергу застосовується до нових освітлювальних установок і стосується будь-якого проекту, що включає освітлення на вулиці.

Відблиски виникають, коли око стикається з більшою кількістю світла, ніж воно може впоратися. Яскравість - це світло, що відбивається від освітленої поверхні, наприклад, білого паперу або верстака з нержавіючої сталі, що потрібно враховувати. Так само занадто велика кількість контрасту чи тіні може ускладнити правильне бачення виконання завдання. Це все фактори, які можна врахувати при дизайні освітлення, щоб допомогти спланувати правильний вибір та розміщення виробу.

lighting-distribution-asm-sym

Для освітлення області є три способи спрямувати світло туди, куди вам потрібно, за допомогою останніх функцій світлодіодів:

  • Виберіть правильний кут променя. Fireflier пропонує ряд кутів променя від дуже вузького до більш широкого поширення світла залежно від лінзи. Це заздалегідь встановлений варіант, тому важливо під час замовлення вибрати правильний кут променя для програми.

  • Щити та регульовані кронштейниможе використовуватися для фізичного регулювання світла, щоб мінімізувати відблиски та направляти світло туди, де це потрібно. Це особливо важливо для спортивного освітлення, щоб направляти світло вниз там, де це потрібно гравцям, мінімізуючи проливання світла на нічне небо або відблиски глядачів.

  • Інтелектуальне управління- 1-10 В управління затемненням, контролем DALI, Zigbee та DMX - лише деякі функції нових моделей освітлення, що дозволяють світильникам несиметрично програмувати світло для туди, куди потрібно.

Fireflier має повний спектрСпортивні та місцеві прожектори, із симетричними та асиметричними ознаками. Якщо ви все ще не впевнені у правильних світлодіодних варіантах для повені та району для вашого проекту, просто надішліть нам електронну пошту!